obraz przedstwaie dwie kobiety które na powitanie podają sobie dłoń

W ramach działań podejmowanych przez Centrum wsparcia z zakresu dostępności powstałego w związku z realizacją projektu „DUO - Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” zapraszamy pracowników Uczelni do korzystania z poradnictwa specjalistycznego realizowanego w formie zdalnej.

Do dyspozycji pracowników Uczelni będą następujący specjaliści:

• Psycholog
  • Psychoterapeuta
  • Specjalista z zakresu pracy z osobami z zaburzeniami całościowymi
  • Neurodydaktyk
  • Mediator

Konsultacje mają na celu wsparcie pracowników Uczelni w zrozumieniu zachowań, poznaniu właściwych metod komunikacji i przyjmowaniu stosownych postaw w kontaktach z osobami z niepełnosprawnościami, dysfunkcjami emocjonalnymi i społecznymi, a także w dostosowaniu procesu kształcenia do specjalnych potrzeb edukacyjnych osób z niepełnosprawnościami, osób przejawiających zaburzenia zdrowia psychicznego, a zwłaszcza osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi i/lub z zaburzeniami psychicznymi (os. ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dysfunkcjami emocjonalnymi i społecznymi).

Konsultacje realizowane będą w formie zdalnej – emailowej bądź videokonferencji. Możliwe jest skorzystanie z grupowego spotkania pracowników ze specjalistą.

W celu zgłoszenia chęci skorzystania z konsultacji prosimy o kontakt na adres: centrumduo@us.edu.pl. W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy specjalisty, z którym chcieliby się Państwo skonsultować, natomiast w  treści wiadomości prosimy o wskazanie nazwiska osoby/osób, które będą korzystać z konsultacji oraz jej preferowanej formy.