Obraz przedstawia napis DOSTĘPNOŚĆ

16.06.2021 r. godz. 19.00 Fiona Earley: „Tworzenie uniwersytetu przyjaznego osobom z autyzmem” (Creating an Autism Friendly University).

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Dostępność” zapraszamy na webinar Fiony Earley „Creating an Autism Friendly University”. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Webinar będzie tłumaczony na język polski oraz Polski Język Migowy.

Fiona Earley – koordynatorka uniwersytetu przyjaznego autyzmowi w Dublin City University. Badaczka autyzmu, szczególnie w aspekcie ścieżki edukacyjnej osób z diagnozą spektrum.

Podczas webinaru zostaną poruszone następujące zagadnienia:

• Czym jest autyzm?
  • Z jakimi utrudnieniami dla osób ze spektrum autyzmu może mierzyć się uniwersytet?
  • Jakie rozwiązania oferuje uniwersytet dla osób ze spektrum autyzmu?
  • Co sprawia, że uniwersytet jest miejscem przyjaznym dla osób ze spektrum autyzmu?

Kampania „Świadomy UŚ. Dostępność” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.duo.us.edu.pl/pl/aktualnosci/swiadomy-us-dostepnosc.