Na obrazku widnieje napis Dostępność, przy literach DO widzimy bramkę mety i osobę która wygrywa bieg,

23.06.2021 r. godz. 19.00 – Webinar Mai Lipiak „Dlaczego potrzebujemy tworzyć uczelnię dostępną dla wszystkich?”

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Dostępność” zapraszamy na webinar Mai Lipiak pt. „Dlaczego potrzebujemy tworzyć uczelnię dostępną dla wszystkich?”. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Webinar będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Maja Lipiak – szefowa agencji marketingowej Leżę i Pracuję, zatrudniającej osoby z niepełnosprawnościami.

W trakcie prelekcji prowadząca podzieli się swoim doświadczeniem pracy w różnorodnym zespole. Przedstawi historię powstania i kulisy działalności nietypowej organizacji tworzącej dostępne miejsca pracy. Poruszy takie zagadnienia jak:

• Czego uczy praca w różnorodnym zespole?
  • Dlaczego wszyscy potrzebujemy dostępnej uczelni?
  • Co możemy zrobić na rzecz dostępności?

Kampania „Świadomy UŚ. Dostępność” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.duo.us.edu.pl/pl/aktualnosci/swiadomy-us-dostepnosc.