Na obrazie widnieje napis Daniel Tammet oraz  data 15.12.2020r godz. 20:00

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Autyzm” odbędzie się kolejny webinar Daniela Tammeta pn. „O karierze i rozwoju zawodowym”.
Rozmowę poprowadzi dr Sonia Szramek-Karcz z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 r. o godz. 20.00. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku: https://www.facebook.com/UniwersytetSlaski/posts/10157722067023461 oraz kanale YouTube: https://youtu.be/k0p_nBQ4pqc Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Webinar będzie tłumaczony na język polski oraz Polski Język Migowy.

Daniel Tammet – brytyjski sawant autystyczny, ponadprzeciętnie uzdolniony językowo oraz w dziedzinie arytmetyki. Posługuje się biegle aż 11 językami, m.in. angielskim, francuskim, fińskim, niemieckim, hiszpańskim, litewskim, rumuńskim, estońskim, islandzkim, walijskim i esperanto, a ponadto tworzy swój własny – mänti, wzorowany na estońskim i fińskim. Jest również synestetą – do każdej liczby nie większej niż 10 tysięcy przypisuje jakiś kolor, krajobraz, fakturę lub kształt, co pozwala mu zapamiętywać złożone ciągi cyfr. Udowodnił swój talent, stając się rekordzistą Europy w recytowaniu z pamięci 22 514 cyfr liczby pi. Jest także autorem kilku książek: „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera”, „Zanurzeni w liczbach. Jak matematyka kształtuje nasze życie” oraz „Mishenka”.

Kampania „Świadomy UŚ. Autyzm” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”. O jej szczegółach można przeczytać na stronie: duo.us.edu.pl/pl/kampania-spoleczna-swiadomy-us-autyzm.
Projekt „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014–2020, działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.